Každý desátý člověk v České republice žije se zdravotním postižením.

Půlnoční romance

Půlnoční romance
Nocí temnou v prázdnotě
vzpomínka na tebe,
jež uplynula podzimem
na obavu že ochladneš
sedla mi na mysl…

Probudila s mne do temné noci
a odebrala ses ke snění –
zejou prázdným prostorem
oči toho, kterého miluješ
a který vítězně nahlíží
zítřkům kupředu.

Srdce dala s mi celé,
proč bych měl strachy
že bys mi dala koštětem
a vykázala úděl
mezi opuštěné otce rodin
tam kde panuje stesk a pláč.

Nocí mladou rozjímám
touhu milovat celý svět
a tebe takovou, jaká jsi
do posledního výdechu.
Slunce hřeje, uhlí je uhlí –
ty jsi mnohem hojnější
světlo očí a teplo srdce,
nač bych se bál,
že ochladneš
a že vykážeš tomu, kterého miluješ
úděl mezi opuštěné otce rodin,
kde panuje žal a stesk…

Adam Sobotka

narozen v dubnu 1980 v Praze

Adam Sobotka je hippie tělem i duší. Je výborný ročník 1980, beran. Je vizionář, laskavé dítě květin, muž založením romantik. Miluje festival Woodstock a vtěluje se do jeho hrdinů. Jeho klíčovými slovy jsou všeobjímající láska, zajímá ho underground a mír. Neostýchá se rozmlouvat s každým, kdo to potřebuje. Nemá rád jediné: když do něj někdo rýpe. Po večerní rozmluvě a čtení nových básní, které zde představujeme, nám nechal ke zveřejnění žebříček svých nejoblíbenějších rockových kapel:
1. Grateful Dead 2. Jefferson Airplane 3. Crosby, Stills, Nash & Young 4. Big Brothers & the Holding Company 5. Creedence Clearwater Revival 6. Doors 7. King Crimson 8. Iron Butterfly 9. Rolling Stones 10. MountainAdam sám sebe charakterizuje následujícími slovy: "Člověk je původem tvor nezkažený, plný lásky a tou si přeje žít - ba pro lásku i vzhledem k omylu pyšných - kdysi před dějinami lidstva zemřít - bez ohledu na formu, opětování stejnou mírou a temperament. Chybné je zaměnit lásku, jíž je klidná a sebepřesahující zamilovanost se sebestředným uspokojováním sexuálních, emocionálních a ambičních tužeb. Kdo hledá čistou lásku, učí se milovat celý život, až nelezne kohosi (zejména manželsky spříznéného), v němž na základě vzájemně sdílené touhy žít pro toho druhého se rozpouští jeho sebeprosazování, ctižádostivost, sebejistota i sebezkoumání - nalezne v něm jeho a tím je milovaný (či milovaná) - ono původní Já - tedy ono Ty."

Dílna

Literární tvůrčí dílna pro všechny, kdo vědí, co je život. Píšete básničky, povídky, fejetony? Vedete si deník nebo se pokoušíte o román? Máte ambici vyjádřit literární formou svůj názor na svět? Naše literární tvůrčí dílna je vám k dispozici.
Napište nám na e-mailovou adresu dilna@lidemezilidmi.cz, co od své účasti v tvůrčí dílně očekáváte, abychom se mohli dohodnout na způsobu spolupráce.
Prezentujte své práce

Doporučit dál:

    Přidat komentář...

    Naši partneři:

    HelpnetGreen Doors Fokus Praha Časopis Vozíčkář Časopis Vozka Časopis Psychologie Dnes Bayer

    Spolek Dobré místo, z.s.© 2011-2020 Lidé mezi lidmiZdravotně-sociální portál |