Básník Mnoháček Zgublačenko na svém putování přesvědčuje všechny kolem, že je člověkem s obdivuhodnou vnitřní silou a odhodlaností. Vedle nachozených stovek kilometrů stačí i přednášet, diskutovat a poskytovat rozhovory o autismu každému, kdo o to projeví zájem. Svojí bezprostředností a upřímností si získává přízeň lidí všech věkových kategorií i profesí.
„Dokonce jsem slyšel, že mě lidi začali nazývat český Forrest Gump, ale já radši chodím než běhám,“ směje se básník a vysvětluje, proč tuto akci zorganizoval: „Přišel jsem na to, že se o vás nikdo nepostará, a každý si musí víceméně poradit sám. Chtěl bych dodat lidem s autismem odvahu a ukázat jim, že život se dá žít i s touhle diagnózou. A taky bych je rád pobavil,“ přiznává básník, který svým vyprávěním dokáže opravdu potěšit i zaujmout a je stále dobře naladěn, přestože má za sebou už pořádně dlouhou trasu. „Pár pěkných puchýřů mám a nohy mě bolí, ale určitě bych to nevzdal. Trénoval jsem už na podzim, takže celkově i s tréninkem ujdu kolem 900 kilometrů a ještě mě to baví.“
Při etapě "APLA Praha" se rozhodl básníka doprovodit herec Jaroslav Dušek. Ten se také ve sv. Janu pod Skalou živě zapojil do přednášky o autismu. Proběhla na téměř magickém místě - v refektáři bývalého kláštera (nyní Svatojánská kolej Vyšší odborné školy pedagogické). Za APLA Praha v rámci vzdělávacího bloku vystoupila společně s básníkem psycholožka Mgr. Veronika Šporclová, která také odpovídala na odborné dotazy z řad účastníků.
„Máme syna s autismem a vyrazili jsme sem především proto, že jsme chtěli potkat lidi, kteří mají podobné zkušenosti jako my, a vědí o čem mluvíme. Jsme rádi, že jsme mohli ventilovat některé naše zážitky a obavy. Vzali jsme si k srdci i slova paní psycholožky a díky básníkovi jsme se opravdu zasmáli. Bylo to moc fajn,“ popisuje nedělní akci matka dítěte s autismem.