Každý desátý člověk v České republice žije se zdravotním postižením.

Pardubický hejtman: Ve společnosti se málo mluví o přínosu lidí s postižením

21. 6. 2012

Pardubický kraj se chce více zaměřit na prezentaci přínosu lidí se zdravotním postižením a bojovat proti  jejich diskriminaci. To byl i jeden ze závěrů nedávno uskutečněné konference Rovná práva pro všechny, kterou hostil a podpořil Pardubický kraj.

Pardubický hejtman: Ve společnosti se málo mluví o přínosu lidí s postižením

„Ve společnosti se málo mluví o přínosu osob se zdravotním postižením, a to i proto, že z nich často máme podvědomý strach. To bychom chtěli v příštích měsících co nejvíce změnit,“ říká náměstek hejtmana Pardubického kraje Roman Línek, který se chystá téma aktivní pomoci lidem s postižením otevírat například při svých cestách po kraji. „Hodně věcí se nám již podařilo napravit, ale ještě pořád je toho hodně, co můžeme společně zlepšit,“ dodal náměstek Línek.

„Konference nám velmi pomohla se zvýšením informovanosti o rovnosti práv handicapovaných lidí. Lidé se tak na konkrétních příkladech dozvěděli, jak mají postupovat například při jednání s úřady,“ pochvaluje si praktický přínos konference Radka Konečná, krajská koordinátorka Národní rady osob se zdravotním postižením. „Je nutné ve společnosti vytvořit takové klima, aby se lidé s postiženími nebáli o svých problémech a potřebách hovořit,“ připomíná Radka Konečná.

Pardubický kraj se zabývá otázkami souvisejícími s životem lidí se zdravotním postižením dlouhodobě. V prosinci minulého roku byl krajskou samosprávou přijat v pořadí již druhý plán vyrovnávání příležitostí na období 2012 – 2015, na jehož přípravě se mimo jiné významně podílela Pardubická krajská rada osob se zdravotním postižením.

Naši partneři:

HelpnetGreen Doors Fokus Praha Časopis Vozíčkář Časopis Vozka Časopis Psychologie Dnes Bayer

Spolek Dobré místo, z.s.© 2011-2024 Lidé mezi lidmiZdravotně-sociální portál |