Každý desátý člověk v České republice žije se zdravotním postižením.

Tomáš Herzán

Narodil se v roce 1988.

Mezi jeho zájmy patří literatura, malování, film a taky ostatní oblasti kultury. Má rád přírodu a zelenou barvu. Za každé životní situace ho pobaví anglický sitcom. Ze zvířat má rád např. psy, kočky, morčata nebo vlky. Píše básně a povídky a snaží se s nimi prorazit. Žije v Praze.

Většina obrazů Tomáše Herzána je prodejných. Cena prodejných obrazů je 300 Kč až 5000 Kč, dle dohody s autorem. V případě zájmu o koupi některého obrazu kontaktujte redakci portálu Lidemezilidmi.cz info@lidemezilidmi.cz. Autor se omlouvá za špatné naskenování některých maleb.

Obraz vlastně popisuje vnitřní svět, vnitřní odrazy, které v sobě lidé vidí před usnutím. Stává se mi, že když chodím po nějakých místech, ve snu se mi o nich zdá, ale jsou už trochu odlišné. Takže v obraze vidíme očima cestovatele, který usíná, město, kterým prošel. Je tu Braniborská brána, staré domy, podchody, sady. Ale všechno je jiné, i ta Braniborská Brána je jiná, protože cestovatel je už napůl ve spánku. Domy, ulice a předměty splývají. Čili mu vzniká něco jako koláž z jeho zážitků. Na obraze je například nebe zobrazeno víckrát, a to i pod Braniborskou bránou. Domy úplně napravo nahoře jsou položeny mnohem výš, než domy, které jdou vidět průchodem brány.

Taky jsem do obrazu schoval několik složených obrazů a skrytých kreseb, kdy jeden předmět přechází v druhý. Na obrázku detailu můžeme vidět v podstatě jen klavír. Původně to ale byl voják ve vojenské čepici, (brigadýrce). Hlavu vojáka jsem ale jen tužkou naznačil, a potom jsem z čepice rozšířil tahy a udělal z ní klavírní křídlo.

Změna doby Změna doby neprodejné
36 36 neprodejné
29 29 neprodejné
9 9 neprodejné

Co je Art Brut Galerie?

“Autoři art brut jsou neznámé osoby zcela vzdálené prostředí profesionálních umělců. Tito lidé čerpají náměty, výběr materiálů, slovosled, rytmus, způsob psaní, atd. ze svých vlastních zdrojů, aniž by si brali za vzor klasické umění a nebo umění, které je právě v módě,“ napsal Jean Debuffet, francouzský malíř a sochař, tvůrce označení art brut (syrové umění). V naší rubrice Art Brut dáváme prostor lidem s jakýmikoli zdravotně-sociálními problémy, pro něž je tvorba cestou k očištění vlastní duše. V mnoha případech mají lidé zápasící třeba s tělesným postižením nebo dlouhodobou nemocí (nejen psychickou) daleko bohatší vnitřní materiál a intenzivnější potřebu jeho vyjádření, než lidé zdraví.

Vložte svá díla

Doporučit dál:

Naši partneři:

HelpnetGreen Doors Fokus Praha Časopis Vozíčkář Časopis Vozka Časopis Psychologie Dnes Bayer

Spolek Dobré místo, z.s.© 2011-2021 Lidé mezi lidmiZdravotně-sociální portál |