Každý desátý člověk v České republice žije se zdravotním postižením.

Peer mentoring vozíčkářů

14. 1. 2019

Česká asociace paraplegiků – CZEPA, z.s. v roce 2019 naplno spouští projekt Peer mentoringu. Cílem projektu je podpořit vozíčkáře krátce po úrazu míchy v návratu do aktivního života. Peer mentor je muž nebo žena s poraněním míchy. Žije na vozíku delší čas a žije ve srovnatelné kvalitě života jako zdravý člověk. Nové uživatele vozíku provází obdobím návratu do běžného života, k rodině, přátelům, do zaměstnání a do školy, ke sportu a dalším zájmům. Pomáhá rodinám a přátelům nových vozíčkářů vyrovnat se s postižením blízkého člověka a nalézt cestu, jak mu poskytnout nejvhodnější podporu.

Peer mentoring vozíčkářů

Celkem sedm zkušených vozíčkářů již má první kontakty s klienty, kterým pomáhají „postavit se na vlastní nohy“. Peer mentoři prošli odborným výcvikem a spolupracují se zkušenými odborníky - spinální specialistkou, sociální pracovnicí a psychologem a pracují pod odbornou supervizí.

V České republice je projekt jedinečný, celý koncept se liší také od zahraniční zkušenosti. Služba je pro zájemce bezplatná. Projekt je financován Evropskou unií.

Na webových stránkách České asociace paraplegiků – CZEPA, z.s. v sekci peer mentoring jsou k dispozici také příběhy sedmi vybraných peer mentorů.

Další informace na:

https://www.czepa.cz/cinnost/peer-mentoring

https://www.czepa.cz/cinnost/peer-mentoring - kry -

Naši partneři:

HelpnetGreen Doors Fokus Praha Časopis Vozíčkář Časopis Vozka Časopis Psychologie Dnes Bayer

Spolek Dobré místo, z.s.© 2011-2025 Lidé mezi lidmiZdravotně-sociální portál |