Každý desátý člověk v České republice žije se zdravotním postižením.

Atlas bezbariérové přístupnosti

31. 3. 2014

Aktualizovanou podobu původní bezbariérové mapy z roku 2004 vydalo město České Budějovice, připravuje se i elektronická forma.

 

Atlas byl zpracován tak, aby odpovídal skutečnosti a zároveň byl zpracován moderními technologiemi a mohl být přístupný všem.

Atlas by měl sloužit nejen lidem s tělesným postižením, ale také seniorům, rodičům s kočárky a všem, kteří se ve městě pohybují. Vybrané objekty mapovali dobrovolníci z řad hendikepovaných občanů v doprovodu studentů. Výstupy mapování jsou zpracovány podle platné doporučené Metodiky mapování přístupnosti, která klade důraz především na potřeby samotných uživatelů. První, hlavní piktogram klade důraz na hlavní rozčlenění na přístupné, přístupné s pomocí a nepřístupné. Další doplňující informace Vám poskytne sada piktogramů informujících o stěžejních oblastech přístupnosti.

Jelikož každý člověk má jiné možnosti a schopnosti, je v doplňujícím textu popsána přístupnost podrobněji, aby se každý mohl rozhodnout, zda je pro něj objekt přístupný, nebo jakou míru pomoci bude třeba při jeho návštěvě zajistit.

Informace o přístupnosti mapovaných objektů jsou rozděleny do několika kapitol, jako jsou úřady, zdravotnická střediska, veřejné toalety, volný čas a další.

Atlas je zdarma distribuován v Turistickém informačním centru, které sídlí přímo v českobudějovické radnici. Na požádání je možné atlas také zaslat. V letošním roce se připravuje také elektronická podoba atlasu, která bude k dispozici na stránkách města.

Zdroj:www.helpnet.cz

www.helpnet.cz

Naši partneři:

HelpnetGreen Doors Fokus Praha Časopis Vozíčkář Časopis Vozka Časopis Psychologie Dnes Bayer

Spolek Dobré místo, z.s.© 2011-2024 Lidé mezi lidmiZdravotně-sociální portál |