Každý desátý člověk v České republice žije se zdravotním postižením.

Hana Hausenblasová

24. 11. 2016

Sestřička, kterou potěší zpětná vazba s bývalými pacienty

Zdravotní sestra Hana Hausenblasová z pobočky Psychiatrické nemocnice Kosmonosy v Sadské původně vystudovala gymnázium a pracovala ve zcela jiném oboru než ve zdravotnictví. Teprve ve svých 40 letech si udělala i střední zdravotnickou školu se specializací všeobecné sestry. Hned po ukončení studia nastoupila jako sestra v Sadské. Zde pracuje už dlouhých 21 let. Když jsem jako pacient požádal sestřičku Haničku o krátký rozhovor, byla hned ochotná.

Hana Hausenblasová

Pracujete na oddělení A, ale občas zaskakujete i na béčku, které je určeno pro těžší a dlouhodobé pacienty. Kam vlastně správně patříte?

Mým kmenovým pracovištěm je áčko, ale stejně jako všechny sestry v Sadské absolvuji přibližně jedenkrát za dva roky tzv. ,,kolečko“. To pak sloužím asi dva měsíce na béčku.

Jak se Vám líbí práce zdravotní sestry na psychiatrii?

Práce se mi líbí moc a vyloženě mě těší. Nejvíce potěší zpětná vazba s bývalým pacientem, třeba když mi pošle do léčebny děkovný dopis za péči o něj. Navíc si myslím, že práce zdravotní sestry, která má přímý kontakt s pacientem, když je zrovna v psychické krizi má smysl.

Co Vám naopak při práci na psychiatrii vadí?

Nejvíce se mě dotkne, když jsou nějak diskriminováni těžší pacienti z béčka, především ze strany pacientů s lehčím průběhem nemoci.

A co finanční ohodnocení Vaší práce?

Musím říci, že i s ním jsem spokojena. Peníze jsou samozřejmě k životu potřeba, ale důležitější je pro mě smysl mé práce.

Luboš Hora-Kladno

Naši partneři:

HelpnetGreen Doors Fokus Praha Časopis Vozíčkář Časopis Vozka Časopis Psychologie Dnes Bayer

Spolek Dobré místo, z.s.© 2011-2025 Lidé mezi lidmiZdravotně-sociální portál |