Realizační tým projektu tvoří lidé, kteří sami prošli vážným duševním onemocněním. Šlo nám o to, aby lidé, kteří mají zkušenost s duševním onemocněním, pojmenovali problémy, které je nejvíce tíží, a mohli se vyjádřit k připravovaným změnám. Současný systém péče totiž diskriminuje vážně nemocné psychiatrické pacienty i ve srovnání s jinými skupinami zdravotně postižených lidí.
Spolek Dobré místo zaměstnává převážně lidi s vážným duševním onemocněním (jako redaktory webového portálu Lidé mezi lidmi) a na realizaci projektu „Informační aktivity k reformě psychiatrické péče,“ spolupracoval s Psychiatrickou nemocnicí Bohnice. V rámci projektu vznikl anonymní internetový dotazník Duševní onemocnění na vlastní kůži. Oslovili jsme přibližně tisíc lidí s vlastní psychiatrickou zkušeností a vrátilo se nám 130 platných odpovědí.
Součástí projektu „Informační aktivity k reformě psychiatrické péče,“ bylo i zpracování šedesáti anketních rozhovorů (jak s lidmi, kteří mají vlastní zkušenost s duševním onemocněním, tak s jejich blízkými a odborníky z pomáhajících profesí). „Dalším zdrojem informací pro závěrečnou analýzu byly čtyři tematické semináře, které se týkaly aktuální situace lidí s psychiatrickým onemocněním. Více výstupů z projektu najdete na stránkách webu Lidé mezi lidmi v rubrice Mise pro duševní zdraví.